استخدام بانک ملی ایران

این صفحه اختصاص به اخبار، سوالات و تجربیات مصاحبه حضوری استخدام بانک ملی دارد. در قسمت دیدگاه ها، می توانید تجربیات خود را به اشتراک بگذارید و یا از تجارب دیگران در مصاحبه استخدام بانک ملی آگاه شوید.

بانک ملی یکی از بانک های معروف دولتی در کشور است و به عنوان بزرگ ترین بانک در ایران بیشترین ثروت و دارایی در بین سایر بانک های ایران دارد. از آنجایی که اشتغال در بانک ملی هم از لحاظ حقوق و مزایا و هم از لحاظ امنیت شغلی بسیار مقبول است، افراد زیادی برای موفقیت و کسب یک منسب در بانک ملی تلاش می کنند. در این مقاله از  راهنمایی در خصوص موفقیت در مصاحبه حضوری بانک ملی ارائه کرده ایم تا شما عزیزان را در این راه یاری رسانیم.

 برای این که بتوانید در یکی از شعب بانک ملی در سراسر ایران مشغول به کار شوید، لازم است تا ابتدا در آزمون ورودی آن شرکت کرده و حد نصاب نمره علمی را نیز کسب کنید. البته استخدام در بانک ملی تنها، محدود به اخذ نمره قبولی در آزمون کتبی نمی شود و در فرآیند استخدام داوطلبان، غولی به نام مصاحبه حضوری نیز وجود دارد. در این مرحله از فرآیند استخدام نحوه برگزاری و سوالات مصاحبه یکی از موضوعاتی است که همواره ذهن داوطلبان را به خود مشغول می کند. در ادامه اطلاعات و نکات مهمی را درباره مصاحبه استخدام بانک ملی در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

◄ مصاحبه بانک ملی ایران

مصاحبه حضوری استخدامی بانک ملی شامل چند بخش مختلف است. افراد پس از پذیرش در آزمون کتبی مراحل زیر را در پیش رو خواهند داشت:

۱. بارگذاری مدارک در درگاه اطلاع رسانی بانک ملی

۲. مرحله معاینات پزشکی و بررسی صلاحیت های عمومی و گزینش

داوطلبان در صورت پشت سر گذاشتن این دو مرحله سپس قبولی مدارک، در روز مصاحبه مراحل زیر را پیش رو دارند:

  • ارزیابی رفتاری و شغلی
  • ارزیابی روانشناختی و تست هوش
  • گزینش عقیدتی و سیاسی
  • معاینات پزشکی
  • سنجش آمادگی جسمانی مختص عنوان شغلی “(نگهبان)”

◄ چگونه برای موفقیت در مصاحبه حضوری بانک ملی آماده شویم؟

دعوت به مصاحبه به منزله قبولی ۱۰۰ در ۱۰۰ و استخدام شما نیست و برای موفقیت طی مراحل آن می بایست برخی نکات مهم را رعایت کنید. چراکه این مصاحبه هم آینده هوبی را برای داوطلب رقم می زند و هم به مقامات بانکی کمک می کند تا بفهمند که آیا این داوطلب مناسب برای کار در بانک است یا خیر. بنابراین مهم است که برای مصاحبه به خوبی آماده باشید و آمادگی و تمرین از قبل، کمک زیادی به تضمین موفقیت شما در مصاحبه خواهد کرد.

درباره بانک و سیستم بانکی بیشتر بدانید

تا جایی که می توانید در مورد بانک و موقعیت شغلی که داوطلب آن هستید اطلاعات کسب کنید. اطلاعات پیرامون بانک شامل تاریخچه بانک، خدماتی که ارائه می دهد، شعار و نماد آن، تعداد دفاتر و شعبه ها، مدیر عامل آن و... هستند. پس نه فقط در مورد بانک بلکه در مورد شغلی که متقاضی آن هستید، اطلاعات کاملی جمع آوری کنید.

درباره اصطلاحات بانکداری تحقیق کرده و آن ها را یاد بگیرید

اصطلاحات مختلف بانکی مورد استفاده در یک سیستم بانکی را فرا بگیرید. ممکن است که به خاطر سپردن همه این اصطلاحات کمی دشوار باشد، اما در هر حال کمک زیادی به شما خواهند کرد.

به روز بمانید!

آیا می دانید نرخ سود وام مسکن در حال حاضر چقدر است؟ آیا افزایش قیمت نفت بر سیستم بانکی تاثیری دارد؟ برای برخی سوالات در مورد امور جاری، اقتصاد کشور و دانش عمومی آماده باشید. شما باید از اتفاقاتی که در اطراف شما می گذرد به طور کامل و به روز، آگاه باشید. مصاحبه گران و مقامات بانکی فردی را ترجیح می دهند که مهارت های کاربردی مختلفی داشته باشند.

رزومه خود را به طور کامل بررسی کنید

بیشتر سوالاتی که از شما پرسیده می شود احتمالاً حول رزومه شما می‌ چرخند. رزومه خود را به طور کامل بخوانید و برای پاسخ دادن به سؤالاتی در مورد آن ها آماده باشید. مصاحبه‌ کنندگان همچنین ممکن است از شما در مورد محل زندگی و اهلیتتان بپرسند. پس مطمئن شوید که از چنین جزئیاتی در مورد شهر، محله و استان محل سکونتتان آگاه هستید و به یاد داشته باشید، مقامات بانکی همچنین به دنبال افرادی هستند که هم به زبان عامیانه، هم به زبان محلی هم به زبان انگلیسی ماهر باشند.

تمرین، تمرین و تمرین

طبیعی است که هر کسی در مورد مصاحبه ای که در پیش است، نگران و مضطرب شود اما بهترین راه حل برای غلبه بر این موضوع، تمرین است. از دوستان یا آشنایانتان و یا افراد حرفه ای کمک بگیرید تا جلسات مصاحبه ساختگی را برای شما برگزار کنند. این کار نه تنها اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد، بلکه شما را قادر می سازد بدون تزلزل و آشفتگی به سوالات مصاحبه گران پاسخ دهید.

◄ فهرست گزیده ای از سوالات رایج مصاحبه بانک ملی

در ادامه فهرست کاملی از رایج ‌ترین سوالات در مصاحبه حضوری بانک ملی مطرح می ‌شود، توسط ما تهیه و در اختیار شما قرار داده شده است:

۱.هدف اصلی بانک ملی چیست؟

۲. تفاوت بانک ملی با سایر بانک های کشور چیست؟

۳. مدیر عامل بانک ملی چه کسی است؟

۴. شعار بانک ملی و نماد آن چیست و چه مفهومی دارند؟

۵. بانک ملی چه تسهیلاتی به مشتریان ارائه می کند؟

۶. آیا بانک ملی تنها در داخل کشور فعالیت دارد؟

۷. چگونه می‌ توانید از خدمات اینترنت بانکی بانک ملی استفاده کنید؟

۸. بانکداری اینترنتی بانک ملی چگونه کار می ‌کند؟

۹. اپلیکیشن بام چیست؟

۱۰. آیا فکر می کنید که یک روزی رئیس بانک شوید؟

۱۱. در مورد خودتان به من بگویید؛ نقاط قوت و ضعف شما چیست؟

۱۲. چرا به دنبال شغل بانکداری هستید؟ چرا در IT نه؟

۱۳. سرگرمی های شما چیست؟

۱۴. بزرگ ترین دستاورد یا شکست شما در زندگی چیست؟

۱۵. 5 سال یا 10 سال آینده خود را کجا می بینید؟

16. ما را متقاعد می کنید تا شما را در بانک استخدام کنیم؟

سوالات بالا تنها بخشی از نمونه سوالاتی هستند که در مصاحبه حضوری بانک ملی از شما پرسیده می شوند. در سایت ای مصاحبه شما می توانید فهرست کاملی از رایج ‌ترین سوالات فنی و تخصصی درباره بانک ملی را که در مصاحبه حضوری مطرح می ‌شوند به همراه پاسخ های تشریحی، در اختیار داشته باشید.

فایل های پیشنهادی "ای‌ مصاحبه" برای مصاحبه بانک ملی

موارد فوق تنها نمونه هایی از سوالات و نکات و توصیه های مهم برای موفقیت در مصاحبه پست بانک می باشد. تمام سوالات احتمالی ونکات و توصیه‌های طلایی جهت حضوری موفق در مصاحبه حضوری، در فایلی توسط ما تهیه و در اختیار شما قرار داده شده است:

1
نکات و راهکار های موفقیت در مصاحبه

دانلود فایل

2
سوالات شخصی و روانشناسی

3
سوالات شغلی و تخصصی بانک

دانلود فایل

3 + 2 + 1
پکیج موفقیت در مصاحبه حضوری بانک

◄ کلام آخر

رعایت و توجه به نکات گفته شده می تواند تا حد زیادی به شما در کشتن غول بزرگ مصاحبه حضوری بانک ملی کمک کند تا موقعیت شغلی خوبی در این بانک به دست آورید. شما همچنین می‌ توانید برای بالا بردن درصد موفقیتتان در مصاحبه پکیج سؤالات مرتبط با استخدام بانک ملی را از ای مصاحبه تهیه کنید. در ادامه می توانید نظرات و تجربیات کاربران را در بخش دیدگاه ها مشاهده کرده و از تجربیات آن ها در مصاحبه کمک بگیرید.