سوالات تخصصی حسابداری بخش دولتی در مصاحبه حضوری ( آپدیت 1402 ) + پاسخ های تشریحی

ویژه مصاحبه حسابداری بخش دولتی

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
ویژگی‌های محصول
 • نوع فایل: PDF (دانلودی) (قابل چاپ)
 • تعداد سوال: 239 سوال (با پاسخ تشریحی)
 • ویژه مصاحبه: ادارات، سازمان ها و شرکتهای دولتی
49,000 تومان
دانلود پس از خرید ناموجود
 • {{value}}
کمی صبر کنید...

در این فایل، سوالات عمومی و تخصصی حسابداری بخش دولتی و مقررات مربوطه در مصاحبه حضوری به همراه پاسخ های تشریحی بر اساس آخرین قوانین و مقررات، آیین نامه، مصوبات، بخشنامه و استانداردها در سال 1402 برای شما گردآوری شده است. این سوالات ممکن است در تمام مصاحبه های دستگاه های اجرایی پرسیده شوند، بنابراین مطالعه آن برای مصاحبه ادارات دولتی، سازمان ها و شرکتهای دولتی، ضروری است. سوالات عمومی و تخصصی حسابداری اغلب از "اصول، مفاهیم و استانداردهای حسابداری" - "حسابداری دولتی و قوانین مربوطه" - "بودجه ریزی و مفاهیم آن" - "استانداردهای حسابداری بخش عمومی" - "حقوق و مزایا در بخش دولتی" - "مالیات و بیمه در بخش دولتی" - "اطلاعات عمومی، مباحث روز و سایر موضوعات" - "آفیس ورد و اکسل" مطرح می شود که به تفکیک و به تعداد 239 سوال برای شما آماده شده است. سوالات عمومی و روانشناسی و شغلی و سوالات تخصصی سایر سازمان ها در مصاحبه حضوری نیز در سایر فایل های موفقیت در مصاحبه برای شما گردآوری شده است.

سوالات عمومی و تخصصی حسابداری  و مقررات مربوطه

در مصاحبه حسابداری بخش دولتی

 (آپدیت 1402)

(بر اساس آخرین قوانین و مقررات، آیین نامه، مصوبات، بخشنامه و استانداردها در سال 1402)

سوالات عمومی و تخصصی حسابداری بخش دولتی و مقررات آن چیست؟

همانگونه که اطلاع دارید، سوالات مصاحبه حضوری حسابداری در دو دسته زیر قرار می‌گیرند:

❶ سوالات عمومی، روانشناسی و شغلی ❶

سوالاتی از سوابق شخصی و تحصیلی، ویژگیهای روانشناسی و شغلی، تست ها و سوالات روانشناسی و... که ممکن است در تمام مصاحبه های شغلی مورد سوال واقع شوند.

سوالات عمومی و تخصصی حسابداری

سوالاتی از اصول، مفاهیم و کلیات حسابداری، نکات کلی استانداردهای حسابداری، مباحث تخصصی حسابداری از قبیل حسابداری دولتی، بودجه ریزی و مفاهیم آن، استانداردهای حسابداری بخش عمومی، حقوق و مزایا، مالیات و بیمه در بخش دولتی و قوانین و مقررات مربوطه، مباحث روز حسابداری و اقتصادی، و کاربرد عمومی آفیس ورد و اکسل و... که بسته به سازمان مصاحبه کننده مورد سوال واقع می شوند.در این فایل "سوالات عمومی و تخصصی حسابداری بخش دولتی و مقررات مربوطه" را که ممکن است در مصاحبه های حسابداری بخش دولتی مطرح شود به شرح زیر برای شما آماده نموده ایم. این سوالات بر اساس آخرین قوانین و مقررات، آیین نامه، مصوبات، بخشنامه و استانداردها در سال 1401 تهیه شده اند.

سوالات تخصصی حسابداری بخش دولتی و مقررات مربوطه (آپدیت 1402)
بخش ها
سوالات
بخش اول:
اصول، کلیات و مفاهیم حسابداری
شامل 55 سوال اساسی از اصول، کلیات و مفاهیم حسابداری سایر که در مصاحبه حسابداری مورد سوال قرار می‌گیرند
بخش دوم:
حسابداری دولتی و قوانین مربوطه

شامل 59 سوال با اهمیت از حسابداری دولتی و مقررات مربوط که آگاهی از آنها برای تمام مصاحبه های دولتی ضروری است
بخش سوم:
بودجه ریزی و مفاهیم آن

شامل 24 سوال مهم از بودجه ریزی و مفاهیم آن که اطلاع از آنها باعث آمادگی هرچه بیشتر برای مصاحبه خواهد شد
بخش چهارم:
استانداردهای حسابداری بخش عمومی (دولتی)

شامل 30 سوال پرکاربرد از استانداردهای حسابداری بخش عمومی که باعث می شود گستره اطلاعات خود را به رخ مصاحبه کننده بکشید
بخش پنجم:
حقوق و مزایا در بخش دولتی

شامل 15 سوال کاربردی از حقوق و مزایا در بخش دولتی که پاسخگویی به آن نشان از اطلاعات بالای شما در این زمینه دارد
بخش ششم:
مالیات و بیمه در بخش دولتی

شامل 21 سوال کاربردی از مالیات و بیمه در بخش دولتی که آمادگی شما برای مصاحبه را بیش از پیش می کند
بخش هفتم:
اطلاعات عمومی، مباحث روز و سایر موضوعات
شامل 13 سوال پرکاربرد از مسائل و موضوعات روز که باعث می شود گستره اطلاعات خود را به رخ مصاحبه کننده بکشید
بخش هشتم:
آفیس (ورد و اکسل)
شامل 22 سوال کاربردی از آفیس ورد و اکسل که پایخگویی به آن نشان از دانش شما در زمینه کامپیوتر و نرم افزار دارد
مجموع
239 سوال

"تمام سوالات فوق آپدیت 1401 و به همراه پاسخ های تشریحی است"

مزیت مطالعه این فایل چیست؟

مهمترین بخش مصاحبه حضوری، پاسخگویی به سوالات مصاحبه کننده است. این شمایید که با پاسخگویی مناسب، مصاحبه کننده را متقاعد می کنید که حداکثر امتیاز را برایتان در نظر بگیرد. در مصاحبه ممکن است تعدادی سوال متداول و چند سوال سخت هم مطرح شود. چنانچه برای این سوالات آماده نباشید، ممکن است جواب‌های بی‌ربط بدهید یا بدتر از آن، دروغ بگویید و تلاش کنید به هر قیمتی، مصاحبه کننده را راضی نگه دارید و در نتیجه برتری خود را از دست بدهید. اگر قبل از مصاحبه به این سوالات فکر کرده باشید و پاسخ آنها را یافته و تمرین کرده باشید، بی شک از بقیه رقبا جلو خواهید بود و ضرر نخواهید کرد. یادتان باشد:

" آماده نشدن برای چیزی، آماده شدن برای شکست است"

با مطالعه این فایل آمادگی لازم برای حضور در جلسه مصاحبه را کسب می کنید، با اطمینان خاطر پا به جلسه مصاحبه می گذارید و با پاسخگویی مناسب و دقیق، به سوی موفقیت در مصاحبه تخصصی پیش می روید.

این فایل برای مصاحبه چه سازمانهایی مناسب است؟

کلیه دستگاه های اجرایی شامل:

 • وزارتخانه های دولتی: وزارت آموزش و پرورش، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت نیرو، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، وزارت نفت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت راه و شهرسازی، وزارت صنعت معدن و تجارت، وزارت علوم تحقیقات و فناوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی، وزارت ورزش و جوانان، وزارت دادگستری، وزارت امور خارجه، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، وزارت کشور،
 • سازمان های دولتی: سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان امور عشایر، سازمان انتقال خون، سازمان برنامه و بودجه، سازمان بهزیستی، سازمان پزشکی قانونی، سازمان ثبت اسناد و املاک، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان حسابرسی، سازمان دامپزشکی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سازمان قضایی نیروهای مسلح، سازمان ملی استاندارد، سازمان هواشناسی، سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور، سازمان ملی بهره وری، سازمان اداری و استخدامی، سازمان بیمه خدمات درمانی، سازمان ثبت احوال، سازمان هواپیمایی، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، سازمان سنجش آموزش کشور، سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان هواپیمایی، سازمان ملی استاندارد
 • شرکتهای دولتی:
 • شهرداری ها:

این فایل برای مصاحبه چه مشاغلی مناسب است؟

 • حسابدار و کمک حسابدار
 • متصدی و کارشناس امور مالی
 • مسئول خدمات مالی
 • هنرآموز و دبیر حسابداری
 • مشاغل مالیاتی
 • سایر مشاغل حسابداری و مالی بخش دولتی

تنها مطالعه همین فایل برای آمادگی در مصاحبه کافی است؟

فایل حاضر تنها دربردارنده سوالات عمومی و تخصصی حسابداری نهادهای دولتی و مقررات مربوطه در مصاحبه حضوری است و شامل نکات و راهکارهای موفقیت در مصاحبه و نیز سوالات عمومی، روانشناسی و شغلی نمی باشد. چنانچه می خواهید با آمادگی کامل در مصاحبه شرکت کنید، توصیه ما به شما این است که در کنار مطالعه این سوالات، پکیج نکات مصاحبه و سوالات عمومی، روانشناسی و شغلی را که به صورت جداگانه تهیه شده است، مطالعه کنید.

پکیج عمومی موفقیت در مصاحبه حضوری استخدامی

آیا می‌توان سوالات فوق را به همراه پکیج عمومی به صورت یکجا خرید؟

بله. خرید جداگانه سوالات عمومی و تخصصی حسابداری مناسب کسانی است که قبلا سایر فایل ها را خریداری کرده‌اند و یا تمایلی به خرید آنها ندارند. اما شما می توانید به جای خرید جداگانه، تمام این سوالات را در قالب پکیج آمادگی برای مصاحبه حضوری حسابداری بخش دولتی به صورت یکجا تهیه کنید. در این صورت علاوه پرداخت هزینه کمتر در مقایسه با خرید جداگانه سوالات، پکیجی را خریداری می‌کنید که دقیقا مطابق مصاحبه شما آماده است. با مطالعه پکیج به تدریج صفر تا صد آمادگی برای مصاحبه حضوری را کسب می‌کنید. از نکات با اهمیت و حیاتی مصاحبه گرفته تا سوالات شخصی، سازمانی، روانشناسی و شغلی، و نیز سوالات عمومی حسابداری و سوالات تخصصی متناسب با سازمان مصاحبه کننده در پکیج موفقیت در مصاحبه حضوری حسابداری بخش دولتی گنجانده شده است.

توصیه نهایی ما به شما استفاده از پکیج موفقیت در مصاحبه حضوری حسابداری بخش دولتی به جای خرید جداگانه سوالات عمومی و تخصصی مصاحبه است:

پکیج موفقیت در مصاحبه حضوری حسابداری بخش دولتی آپدیت 1401 (نکات + سوالات + پاسخ های تشریحی)

نوع فایل
PDF (دانلودی) (قابل چاپ)
تعداد سوال
239 سوال (با پاسخ تشریحی)
ویژه مصاحبه
ادارات، سازمان ها و شرکتهای دولتی

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...